Tug of War

Turpol'da aktiviteler

Turpol Resort'u çevreleyen Hazar Gölü ve Hazar Dağı, çeşitli aktiviteler için harika fırsatlar sunuyor.

 • Turpol Plajı

  Hazar Gölü'nde yüzmek

  Turpol, güneşin ve sakin gölün tadını çıkarmak için odanıza sadece 1 dakikalık yürüme mesafesinde 500 metrelik bir plaj sunmaktadır. Sıcak yaz günlerinde sahilde karlı Hazar Dağı'nı seyredebilirsiniz. Turpol, 1999 yılında plajının temizliği nedeniyle mavi bayrak ödülüne layık görülmüştür ve turistler tarafından bölgenin en beğenilen plajlarından birine sahiptir.

 • Kayık ile seyir

  Kayıkla gezinti

  Turpol, motorlu 3-4 metre uzunluğunda ve 5 kişilik bir tekneye sahiptir. Tekne, Otel Resepsiyonundan bir ücret ve depozito karşılığında kiralanabilir. Tüm katılımcıların mükemmel yüzme yeteneklerine sahip olması durumunda tekneyi kiralamanızı tavsiye ederiz.

 • Kayak Yapma

  Hazar Dağı'nda kayak yapmak

  Turpol'de her otel odasının balkonundan muazzam Hazar dağını izleyebilirsiniz. Dağ her mevsim farklı renkler alır. Hazar Dağı'nın zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 2347 m yüksekliktedir. Kayak pistleri deniz seviyesinden 1850 m yüksekliktedir. Pist yakınındaki tesislerden kayak ekipmanı kiralayabilirsiniz. Lütfen önceden yetkililerle iletişime geçerek ekipmanın hazır olduğundan ve dağ yolunun açık olduğundan emin olunuz. Pistler amatörler için olduğu kadar profesyoneller için de iyidir.

 • Turpol'da Futbol veya Basketbol

  Spor alanları

  Turpol'de iki futbol sahası (60m-120m ve 30m-60m), bir basketbol sahası, bir tenis kortu ve bir plaj voleybolu sahası bulunmaktadır. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi birçok önde gelen Türk futbol kulübü geçmişte antrenman amacıyla Turpol'de kalmayı tercih etti. Dünyanın en büyük futbol kulüplerinin antrenman yaptığı yerlerde antrenman yapma ve egzersiz yapma fırsatına sahip olun. Sahaları günlük kiralamak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 • Doğa Yürüyüşü

  Hazar Baba Dağı'nda veya Mastar'larda Doğa Yürüyüşü

  Hazar Gölü'nü çevreleyen dağlar, doğada yürüyüş yapmak için harika bir fırsat sunuyor. Turpol'da sabahları sizi uyandıran taze esinti, sizi harika bir yürüyüş gezisine Hazar Dağı'na davet edecektir. Zirveye mayıs ayından ekim ayına kadar gelişmiş yürüyüş ekipmanı olmadan ulaşabilirsiniz.

 • Balık tutma

  Turpol'da balık tutmak

  Hazar Gölü'nde Sıraz Balığı (Capoeta Umbla), Hazar Gölü'ne endemik çöpçü balığı, Hazar Gölü'ne endemik taş balık (Oxynoemacheilus hazarensis), Hazar Gölü'ne endemik inci balığı (Alburnus heckeli), endemik Hazar diş dikeni, Hazar Gölü'ne endemik dişli sazancık (Aphanius asquamatus) ve sazan (Cyprius carpio) balığı gibi çeşitli balıklar bulunmaktadır. Turpol, balık tutmak için harika bir plaj ve bol miktarda balık bulunan kayalık yerlere yakın. Kendi balıkçılık ekipmanınızı getirmenizi veya varışınızdan 7 gün önce bize balık tutma ekipmanı sipariş etmenizi rica ederiz.

 • Yıldız seyri

  Yıldızların altında

  Yıldız izleme, insanlığın en eski faaliyetlerinden biridir. Binlerce yıldan beri insanlar gökyüzüne bakar ve evrendeki yerlerini merak ederler. Özellikle çocukların evrenin büyüklüğünü merak etmeleri ve doğanın nasıl işlediğini merak etmeleri için harika bir etkinlik. Kuzey Mezopotomya'da yer alan Turpol Resort, antik dünyanın ilk gökbilimcilerinin işyerine yakın bir konumda.

 • Turpol'da wellness

  Turpol' da welness

  Turpol'un wellness merkezinde jakuzimizi, saunamızı ziyaret ederek ve marmor çeşmesinin yanında dinlenerek ruhunuzun ritmini bulabilirsiniz. Turpol'un sağlıklı yaşam merkezini kiralamak için lütfen bizimle 7 gün önceden iletişime geçiniz.

 • Turpol Lobi'de masa oyunları

  Masa oyunları

  Masa Oyunları, Turpol'de aile ve arkadaşlarla kaliteli zaman geçirmek için eğlenceli bir aktivitedir. Personelimiz, oynayabileceğiniz kartlar, okeyler veya diğer masa oyunlarını size memnuniyetle sunacaktır.

 • BBQ

  Turpol'da barbekü

  Barbekü sadece talep üzerine otel misafirleri için mevcuttur. Barbekülerin tamamı self servistir, Turpol sadece ızgara, yiyecek ve içecek sağlar. Aileniz ve arkadaşlarınızla harika barbekü yapmak için lütfen 7 gün önceden yerinizi ayırtınız.

Elazığ-Diyarbakır Yolu 32.km
Sivrice, Elazığ 23900  |  0424-425-11-00

 • Black Instagram Icon
 • Facebook Basic Black
 • Black TripAdvisor Icon

Turpol'dan haberdar olun!

© 2023 by Turpol A.Ş.